Skip links

Zięba Estetic

Laser Alma

Laserowe zamykanie pękniętych naczynek krwionośnych w Katowicach – efekt widoczny od razu

Zabieg laserowego zamykania pękniętych naczynek jest skuteczny i pozwala zapomnieć o nich w ciągu 48 godzin! Jest praktycznie bezbolesny, ponieważ głowice lasera ALMA, którym wykonywany jest w Zięba Estetic, posiadają system chłodzący, chroniący skórę przed uszkodzeniem i poparzeniami, a pacjentowi zapewniający komfort w czasie zabiegu.

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ponieważ tylko odpowiednio dobrane parametry urządzenia pozwalają realizować indywidualne cele w optymalny sposób.

Bezpieczny laser ALMA na popękane naczynka

System ALMA REJUVE z głowicą Dye-VL, czyli operujący wiązką lasera o długości 500-600 nm przeznaczony jest do leczenia zmian naczynkowych. Dye-VL to pierwsze takie wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła. Jej zaletą jest bardzo wysoka skuteczność, przy zachowaniu bezpieczeństwa i efektywności. Zastosowanie tej technologii znacząco obniża ryzyko pojawienia się powikłań i przedłużenia rekonwalescencji.

Jak wygląda zabieg zamykania naczynek w centrum medycyny estetycznej Zięba Estetic?

Wiązka światła lasera ALMA jest kierowana na wybrany fragment skóry. Przenika przez naskórek nie uszkadzając go, koncentruje się na rozszerzonym naczyniu. Dochodzi do koagulacji komórek i zamknięcia naczynka. Proces ten oparty jest na naturalnej reakcji białek na wysoką temperaturę. W ciągu kolejnych 3 tygodni zamknięte naczynie zostaje wchłonięte przez inne tkanki i nie da się go już zauważyć. Jedna seria zabiegu w zależności od rozległości naczynek trwa od 15 do 60 minut.

Kiedy widać efekty po zastosowaniu lasera ALMA?

Efekty widoczne są już po pierwszej sesji laserem. W zależności od rozległości zmian oraz obszaru ciała, może być konieczne wykonanie kilku takich sesji. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Najczęściej jest to 4-6 sesji w odstępach co najmniej 3 tygodni.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Zabieg laserem nie wymaga dedykowanego przygotowania. W okresie 2 tygodni przed zabiegiem nie należy przyjmować preparatów fotouczulających (np. niektóre antybiotyki, preparaty zawierające nagietek, dziurawiec, szałwię, witaminę A).

Okoliczności powodujące, że zabieg laserem ALMA jest niewskazany to:

  • ciąża, laktacja,
  • aktywny stan zapalny skóry (wirusowy lub bakteryjny, na przykład aktywna opryszczka),
  • stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii,
  • przyjmowanie leków fotouczulających (tj. niektóre antybiotyki, preparaty zawierające nagietek, dziurawiec, szałwię, witaminę A), w czasie około 2 tygodni przed zabiegiem.

Ze względu na specyfikę zabiegu laserem ALMA, po jego wykonaniu mogą pojawić się widoczne reakcje skóry. Może wystąpić rumień, obrzęk i/lub punktowe krwawienie. Wymienione niedogodności mogą utrzymywać się od 5 do 7 dni po zabiegu. Jeżeli pojawią się niewielkie punktowe strupki nie należy ich zdrapywać. Jeśli negatywna reakcja skóry będzie utrzymywać się dłużej, należy skontaktować się z lekarzem.

Cennik laserowego usuwania naczynek

Alma Harmony Dye VL – usuwanie przebarwień
Pojedyncza zmiana barwnikowa
300 zł
Twarz
900 zł
Szyja
1000 zł
Dekolt
1000 zł
Dłonie
800 zł
Alma Harmony Dye VL – redukcja rumienia
Nos
400 zł
Czoło
400 zł
Policzki
700 zł
Twarz
650 zł
Szyja
800 zł
Dekolt
800 zł
Alma Harmony Nd:Yag – zamykanie naczynek
Pajączek | pojedyncze naczynko
od 100 zł
Powierzchnia policzka
400 zł
Nos
250 – 400 zł
Cała twarz
650 zł
Dekolt
400 – 1000 zł
Uda
400 – 1000 zł
Łydki
400 – 1000 zł
Alma Harmony Dye VL – usuwanie zmian naczyniowych (pojedyncze naczynko)
Nos
190 zł
Czoło
250 zł
Policzki
390 zł
1 obszar (Twarz l Szyja l Dekolt)
590 zł
2 obszary
790 zł
3 obszary
990 zł
Dłonie
390 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.