Skip links

Zięba Estetic

Kolagen

Kolagen, który odmładza – walcz skutecznie z jego utratą!

Kolagen to budulec skóry i jeden z jej podstawowych składników. Dzięki włóknom kolagenowym skóra jest gładka i napięta. Włókna te pracują i ulegają zmianom. Uszkodzone włókna zastępowane są przez nowe. Niestety z czasem produkcja naturalnego kolagenu w organizmie słabnie i skóra staje się bardziej podatna na procesy starzenia. Dzięki zabiegom z płynnego kolagenu uzupełnisz te niedobory i zachowasz młodość!

Terapia kolagenem może też pomóc w problemach ze skórą suchą, odwodnioną i zmęczoną, przez co również zwiotczałą.

Jakie problemy rozwiązują zabiegi kolagenem?

Precyzyjna iniekcja płynnego kolagenu to doskonałe rozwiązanie, kiedy wypełnienia wymagają głębokie zmarszczki, kurze łapki, czy bruzdy potrądzikowe. Dzięki zabiegom kolagenem nierówności stają się płytsze i mniej widoczne, a napięcie skóry ulega poprawie. Kolagen nie tylko wypełnia wgłębienia, ale też stymuluje tkankę skóry do regeneracji, dzięki czemu wygląda o na młodziej i staje się bardziej napięta.

Dlaczego warto wykonać zabieg w naszej klinice?

Kolagen to naturalne białko. Zabieg z jego wykorzystaniem jest całkowicie bezpieczny, również dla alergików. Wykonuje się go przy znieczuleniu specjalną maścią, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny.
Jak każdy zabieg iniekcyjny wymaga on wiedzy medycznej, doświadczenia i precyzji. Centrum medycyny estetycznej Zięba Estetic to miejsce, gdzie o zachowanie młodości i piękna Twojej skóry zadbają profesjonaliści. Każdy zabieg podania kolagenu jest prowadzony przez lekarza medycyny estetycznej. W takich rękach każdy pacjent będzie czuć się bezpiecznie.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Jak przygotować skórę do redukcji zmarszczek kolagenem?
Jeżeli jest to możliwe na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę. Zmniejszy to ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Okoliczności powodujące, że podanie kolagenu jest niewskazane, to:

  • ciąża oraz karmienia piersią,
  • choroby ogólnoustrojowe (na przykład niewyrównana cukrzyca),
  • choroba nowotworowa,
  • stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne, na przykład aktywna opryszczka),
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień),
  • tendencja do powstawania keloidów,
  • choroby autoimmunologiczne.

Okres rekonwalescencji po zastosowaniu kolagenu
Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.
Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia. Promienie UV mogą spowodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Cennik leczenia kolagenem

Kolagen Nithya
1190 zł
Kolagen Nithya Body
1490 zł
Pakiet 3 zabiegów Kolagen Nithya
3490 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.