Skip links

Zięba Estetic

Laser Frakcyjny

Poprawa sprężystości skóry – bez bólu i rekonwalescencji.

Laser frakcyjny to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia młody i piękny wygląd skóry. Poprawia jej kondycję już po pierwszym zabiegu, a ostateczny rezultat widać po kilku tygodniach. Nieinwazyjna terapia laserem frakcyjnym to bezbolesna metoda odmładzania skóry, która nie wymaga rekonwalescencji.

Dzięki zastosowaniu różnych końcówek oraz odpowiednio dobranej mocy impulsów laser frakcyjny CO2 może pomóc w różnych problemach. Jego działanie poprawia wygląd i elastyczność skóry, jest też bardzo skuteczny w zabiegach zamykania naczynek, usuwania zmian barwnikowych, znamion, jak również przy usuwaniu rozstępów i blizn.

Laser frakcyjny CO2 – piękna skóra w Twoim zasięgu

Laser CO2 to jeden z najczęściej stosowanych laserów w medycynie estetycznej. Występuje w dwóch wariantach:

 • z głowicą chirurgiczną, która służy do usuwania różnego rodzaju „narośli” na skórze, takich jak włókniaki, kurzajki, znamiona czy brodawki łojotokowe;
 • z głowicą frakcyjną, stosowaną do nieinwazyjnych zabiegów, znacząco poprawiających stan tkanki skórnej.

Innowacyjny laser CO2 firmy DEKA – moc dopasowana do Twoich potrzeb

Innowacyjny laser CO2 firmy DEKA wykorzystujący unikalną technologię Pulse Shape Design umożliwiającą pełną modulację kształtu impulsu. Ten typ lasera wykorzystujemy w Zięba Estetic. Zastosowanie specjalnie dobranej końcówki i możliwość łączenia różnych typów impulsu zwiększa możliwości lasera i pozwala na realizację indywidualnych celów, wynikających z potrzeb pacjenta.

Jak laser frakcyjny ablacyjny działa na sprężystość Twojej skóry?

Podstawą działania lasera CO2 jest zdolność skóry do auto odbudowy. Laser CO2 z głowicą frakcyjną oddziałuje na niewielkie fragmenty skóry, tworząc mikroskopijne ranki. W zależności od celu zabiegu, usuwa się fragment zmienionej tkanki lub wykonuje się malutkie uszkodzenia w obrębie skóry lub naskórka. Kontrolowane uszkodzenia komórek inicjują procesy regeneracji skóry. Na tym naturalnym procesie odbudowy tkanki skórnej bazują zabiegi medycyny regeneracyjnej. Laser frakcyjny ablacyjny stymuluje komórki w okolicy powstałego mikrouszkodzenia. Dzięki temu proces regeneracji i odbudowy obejmuje większy obszar skóry.

W wyniku powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń zwiększa się aktywności białek szoku cieplnego, które są jednymi z najsilniejszych stymulatorów naprawy tanki. Pobudzone laserem ablacyjnym fibroblasty wytwarzają kolagen, który jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za sprężystość i elastyczność skóry, a którego ilość w organizmie z biegiem czasu zmniejsza się. Dzięki temu po zabiegu te parametry skóry ulegają widocznej i długotrwałej poprawie.

Tkanka skóry pod wpływem lasera CO2 przebudowuje się. Staje się gładsza, grubsza, bardziej sprężysta i napięta. Efekt działania lasera jest widoczny szybko, a pozytywne zmiany kondycji skóry są trwałe. Tworzenie się nowego kolagenu rozpoczyna się bezpośrednio po zastosowaniu lasera CO2 i trwa do 6 miesięcy po zabiegu. W tym czasie wygląd skóry ulega systematycznej poprawie.

Jakie efekty terapii zauważysz u siebie?

Laser frakcyjny CO2 to urządzenia medyczne o wielu zastosowaniach. Wykorzystujemy go m.in. w procesach takich jak:

 • resurfacing twarzy,
 • ujędrnianie skóry,
 • zagęszczanie skóry,
 • spłycenie zmarszczek,
 • usuwania przebarwień czy różnorakich zmian skóry.

Już po pierwszym zabiegu terapia laserem frakcyjnym CO2 wyraźnie poprawia gęstość, sprężystość i strukturę skóry. Działanie lasera poprawia ogólną kondycję skóry – zwiększa jędrność, poprawia się ukrwienie i nawilżenie skóry, a to przekłada się również na atrakcyjny koloryt cery.

Czy zabiegi laserem frakcyjnym ablacyjnym są przeznaczone tylko dla osób dojrzałych?

Absolutnie nie. Laser CO2 może być stosowany do usuwania przebarwień i innych niedoskonałości skóry u osób młodych. Stosowany jest także jako działanie prewencyjne w profilaktyce procesów starzeniowych skóry. Regularne poddawanie skóry zabiegom laserowym zapewnia jej młody i piękny wygląd przez czas dużo dłuższy, niż wynikałoby to z metryki.

W jakich zabiegach stosuje się laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny doskonale sprawdza się w zabiegach przeciwstarzeniowych, a także podczas usuwania różnorodnych zmian skórnych. Terapia laserem jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania:

 • przebarwień,
 • rozstępów
 • blizn.

Przy usuwaniu rozleglejszych zmian skóry dobrym rozwiązaniem jest połączenie zabiegów laserem frakcyjnym z zabiegami wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub kwasu hialuronowego.  Zabiegi wykorzystujące laser CO2 to także:

 • laserowa korekcja zmarszczek,
 • rewitalizacja skóry szyi i dekoltu
 • laserowe usuwanie rozstępów

Korekcja zmarszczek laserem frakcyjnym – efekt młodszej skóry bez bólu i długotrwałego gojenia

Po 25 roku życia skóra zaczyna traci swoją elastyczność. Zmniejszenie jędrności, wiotczenie i utrata właściwego kolorytu skóry wynika z następującego z wiekiem osłabienia włókien elastyny i kolagenu, które odpowiadają za odpowiednie napięcie oraz nawilżenie naskórka oraz głębszych warstw tkanki.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest doskonałym sposobem poprawy wyglądu skóry. Jego rezultatem jest odmłodzenie tkanki skórnej i spłycenie zmarszczek. Wygładzanie ich i ujędrnienie twarzy przy pomocy lasera oparte jest na naturalnej zdolności tkanek do regeneracji.

Rewitalizacja skóry szyi i dekoltu – poprawa widoczna już po pierwszym zabiegu

Skóra szyi i dekoltu jest bardzo delikatna. Te okolice są szczególnie narażone na pojawianie się wczesnych oznak starzenia. Przyczyny utraty elastyczności przez skórę szyi i dekoltu:

 • • uszkodzenie włókien elastynowych skóry,
 • • zmniejszenia ilości kolagenu oraz spowolnienie jego produkcji,
 • • zanik tkanki tłuszczowej.

Często w tej delikatnej okolicy pojawiają się również różnego typu przebarwienia. Z tego powodu rewitalizacja skóry szyi i dekoltu powinna kłaść nacisk na odmłodzenie i ujędrnienie skóry oraz na korektę przebarwień. Laser frakcyjny CO2 jest w tym wypadku doskonałym rozwiązaniem, ponieważ jego właściwości rozwiązują te problemy.

Usuwanie rozstępów – zadziwiająca siła lasera frakcyjnego

Rozstępy, czyli równolegle ułożone pręgi na skórze, są zjawiskiem bardzo częstym. Powstają w wyniku rozerwania głębokich warstw skóry. Najczęściej pojawiają się na skórze brzucha, ud, pośladków i piersi. Rozstępy pojawiają się w wyniku szybkiego i mocnego rozciągania się skóry, które powoduje rozerwanie się części włókien kolagenowych. Leczenie rozstępów laserem frakcyjnym jest bardzo skuteczne. Rozstępy zbudowane są ze zdegenerowanych włókien kolagenowych i elastynowych. Podczas terapii tkanka budująca rozstęp zostaje uszkodzona. Laser CO2 stymuluje fibroblasty skóry właściwej do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

Prawidłowe włókna kolagenowe zastępują te zdegenerowane i uszkodzone. Podobnie dzieje się z naskórkiem pokrywającym rozstępy – stary, uszkodzony naskórek jest niszczony, a w jego miejsce wytwarza się prawidłowy. Dzięki temu uzyskuje się znaczną poprawę wyglądu skóry i zmniejszenie rozstępów. Najlepsze efekty terapii laserem uzyskuje się rozpoczynając leczenie w fazie zapalnej (rozstęp czerwony). Na tym etapie nie dochodzi jeszcze do przebudowy skóry i istnieje możliwość odbudowania niemal całkowicie prawidłowej struktury włókien kolagenowych.

Gdy rozstępy zbledną, przy użyciu lasera można znaczne zmniejszyć ich widoczności. W celu osiągnięcia najbardziej satysfakcjonujących rezultatów wykonuje się od 3 do 5 zabiegów w jednomiesięcznych odstępach. Efekty zabiegu nie są natychmiastowe, ponieważ proces przebudowy skóry trwa kilka tygodni. Terapia laserem frakcyjnym CO2 jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania rozstępów i blizn. Wyraźnie poprawia gęstość i kondycję skóry już po jednorazowym zabiegu. Jego użycie wpływa dodatkowo pozytywnie na jędrność  i elastyczność skóry. Przy usuwaniu rozstępów dobrym rozwiązaniem jest również połączenie zabiegów laserem frakcyjnym z osoczem bogatopłytkowym.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Zabieg laserem CO2 nie wymaga dedykowanego przygotowania. W okresie 2 tygodni przed zabiegiem nie należy przyjmować preparatów fotouczulających (np. niektóre antybiotyki, preparaty zawierające nagietek, dziurawiec, szałwię, witaminę A). Zabieg jest bezbolesny, trwa około 30 minut i przeważnie przeprowadza się go po znieczuleniu skóry kremem EMLA (znieczulenie trwa 30-45 minut).

Okoliczności powodujące, że zabieg laserem CO2 jest niewskazany to:

 • ciąża, laktacja,
 • aktywny stan zapalny skóry (wirusowy lub bakteryjny, na przykład aktywna opryszczka),
 • stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii,
 • przyjmowanie leków fotouczulających (tj. niektóre antybiotyki, preparaty zawierające nagietek, dziurawiec, szałwię, witaminę A) w czasie około 2 tygodni przed zabiegiem.

Ze względu na specyfikę zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym, po jego wykonaniu mogą pojawić się widoczne reakcje skóry. Może wystąpić rumień, obrzęk i/lub punktowe krwawienie. Wymienione niedogodności mogą utrzymywać się od 5 do 7 dni po zabiegu. Jeżeli pojawią się niewielkie punktowe strupki nie należy ich zdrapywać. Jeśli negatywna reakcja skóry będzie utrzymywać się dłużej, należy skontaktować się z lekarzem.

Cennik zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego CO2

Twarz
850 zł
Skronie, policzki
600 zł
Okolica oczu
400 zł
Okolica ust
400 zł
Czoło
400 zł
Dekolt
850 zł
Szyja
800 zł
Dekolt, piersi
1000 zł
Brzuch
1100 zł
Dłonie
500 zł
Maska hydrożelowa
50 zł
Blizny (cena ustalana indywidualnie)
od 250 zł
Rozstępy (cena ustalana indywidualnie)
od 300 zł
W cenie zabiegu maść łagodząca. Możliwość zakupu maski hydrożelowej.
W przypadku zabiegu łączonego: laser frakcyjny + osocze bogatopłytkowe -10%
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.