Skip links

Czujesz się niekomfortowo? Umów się na zabieg rewitalizacji pochwy osoczem bogatopłytkowym w naszej klinice w Katowicach.

Zięba Estetic

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe dla odmłodzenia okolic intymnych

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest w zabiegach medycyny regeneracyjnej okolic intymnych, ponieważ to bezpieczny i nieuczulający preparat pochodzący bezpośrednio od poddawanej zabiegowi osoby. Wykorzystuje się tym samym zdolność organizmu do leczenia i stymulacji naturalnego potencjału tkanek do samoodnowy. Ze względu na wysoką zawartość czynników wzrostu podanie osocza bogatopłytkowe do okolic intymnych poprawia jakość skóry i błon śluzowych przez zainicjowanie procesu odnowy naskórka i śluzówki, pobudzenie produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego oraz nowych naczynek krwionośnych, wpływających na ich właściwe ukrwienie.

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ponieważ tylko odpowiednio dobrane parametry urządzenia pozwalają realizować indywidualne cele w optymalny sposób.

Rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym

Dzięki podaniu osocza ściany pochwy odzyskują młodość i jędrność, a okolice intymne są bardziej nawilżone, co poprawia jakość życia seksualnego oraz pozwala uniknąć nieprzyjemnych otarć intymnych. Warto rozważyć ten typ terapii, jeśli zmagasz się z:

  • utratą jędrności warg sromowych i okolic krocza,
  • wrażeniem nieestetycznego wyglądu warg sromowych,
  • bólem podczas stosunku,
  • suchością przedsionka pochwy,
  • zanikiem błony śluzowej przedsionka pochwy,
  • częstymi otarciami okolic intymnych.

Zabieg wykonywany jest przez specjalistów medycyny stetycznej Zięba Estetic w Katowicach.

Zabieg rewitalizacji pochwy osoczem w Zięba Estetic

Osocze bogatopłytkowe uzyskiwane jest krwi pacjenta. W centrum medycyny estetycznej Zięba Estetic w Katowicach krew pobiera się tuż przed zabiegiem z żyły w zgięciu łokciowym, a następnie poddaje się ją odwirowaniu w celu usunięcia erytrocytów i leukocytów. Specjalna preparatyka krwi umożliwia otrzymanie osocza bogatego w płytki krwi.
Przed zabiegiem skóra zostanie poddana znieczuleniu miejscowemu, co wykluczy ból czy dyskomfort. Otrzymane osocze bogatopłytkowe podaje się za pomocą bardzo cienkiej igły w okolice warg sromowych, krocza oraz śluzówki przedsionka pochwy.
W Zięba Estetic każdy zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu i wymarzone efekty widoczne w najkrótszym możliwym czasie.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Jak przygotować się do zabiegu osoczem bogatopłytkowym w okolicach intymnych?
Nie ma szczególnych wymagań jeśli chodzi o przygotowanie okolicy intymnej do zabiegu. Jeżeli jest to możliwe, należy odstawić aspirynę na 7 dni przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.
Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

W jakich sytuacjach nie należy wykonywać zabiegu osoczem w okolicach intymnych?
Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi,
  • ciąża,
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Czas rekonwalescencji po zabiegu rewitalizacji okolic intymnych
Po zabiegu w miejscach wstrzyknięcia osocza może pojawić się niewielkie krwawienie, w tym czasie rekomendujemy stosowanie wkładek higienicznych. Przez kilka pierwszych dni okolica krocza jest lekko zaczerwieniona i bolesna. Mogą pojawić się podskórne wylewy krwi, zasinienie i niewielki obrzęk. Powinny one minąć w ciągu 2 do 6 dni. Pierwsze rezultaty zauważalne są po około miesiącu od wykonania zabiegu.

Cennik wypełniania warg sromowych osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe warg sromowych
700 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.