Skip links

Zięba Estetic

Plastyka ramion

Plastyka ramion

W wyniku szybkiej utraty wagi lub naturalnych procesów starzenia skóra w okolicy ramion staje się wiotka i zaczyna opadać. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być zabieg brachioplastyki, czyli tzw. plastyki ramion, podczas którego z ramion usuwa się nadmiar obwisłej tkanki, przywracając im tym samym atrakcyjny i smukły wygląd.

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ponieważ tylko odpowiednio dobrane parametry urządzenia pozwalają realizować indywidualne cele w optymalny sposób.

Wskazania do przeprowadzenia plastyki ramion

Plastyka ramion jest polecana osobom, które ze względu na szybką utratę wagi borykają się z nadmiarem zwisającej skóry w tych okolicach. Na lifting ramion chętnie decydują się także osoby dojrzałe, u których skóra staje się wiotka, a tkanka tłuszczowa tworzy mało estetyczne fałdy.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, wyjaśnia dokładny przebieg zabiegu oraz zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Plastyka ramion przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry z okolic ramion w celu przywrócenia im właściwego napięcia i jędrności. Następnie w miejscu nacięć zakładany jest opatrunek w formie szwów i drenów, które zapobiegają powstawaniu krwiaków. Dreny usuwa się podczas wizyty kontrolnej w klinice po 2-3 dniach od zabiegu.

Jak postępować po zabiegu plastyki ramion?

Do domu zostaniesz wypisany po jednej dobie od zabiegu lub nawet w jego dniu. Naturalnym następstwem operacji jest wystąpienie miejscowych zasinień i obrzęków, które ustępują w ciągu dwóch, trzech tygodni.

Przez 30 dni po plastyce ramion powinieneś unikać wysiłku fizycznego i gwałtownych ruchów. W tym czasie lekarz zaleca też noszenie opatrunku uciskowego. Do sportu możesz wrócić po miesiącu od zabiegu.

Efekty plastyki ramion

Pierwsze efekty plastyki ramion są zauważalne tuż po wykonanym zabiegu. Skóra jest naprężona, a ramiona stają się szczuplejsze i zyskują ładnie zarysowany kształt. Niewielkie blizny po operacji przebiegają w praktycznie niewidocznych na co dzień miejscach, czyli wzdłuż przyśrodkowej części ramienia oraz w dole pachowym.Dzięki temu można śmiało eksponować ramiona w sukienkach i bluzkach na ramiączkach.

Blizny znikają po upływie roku lub dwóch od przeprowadzonej plastyki ramion, a ostateczny rezultat zabiegu możemy obserwować po ustąpieniu obrzęku operacyjnego tkanek, co następuje po upływie 6-18 miesięcy od operacji. Zabieg jest jednorazowy i jeśli pacjent uniknie znacznych wahań masy ciała, efekt modelowania będzie trwały.

Ważne informacje

  • Czas trwania zabiegu: 60 – 120 min.,
  • Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG,
  • Znieczulenie: ogólne,
  • Pobyt w klinice: 1 doba,
  • Rekonwalescencja: 14 dni,
  • Zdjęcie szwów: Pomiędzy siódmą a dziesiątą dobą,
  • Zmiana opatrunków: W drugiej, w piątej i dziesiątej dobie,
  • Przeciwwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, choroby serca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąż.

Cennik

Plastyka ramion
5000 zł
plastyka ramion razem z liposukcją, unikatową niemiecką metodą
9000 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.