Skip links

w

Zięba Estetic

Usuwanie włókniaków

Zobacz więcej

Czym jest włókniak?

Włókniaki wyglądają jak małe guzki, zbliżone barwą do koloru skóry. Nie jest to poważna zmiana i nie powoduje żadnych dolegliwości. Traktowana jest jedynie jako problem estetyczny.

Włókniak jest zmianą powstałą z tkanki łącznej skóry właściwej. Przybiera postać miękkiego lub twardego guza w kolorze skóry. Pojawia się w różnych partiach ciała, a najczęściej na:

  • szyi,
  • karku,
  • w okolicach pachwin,
  • na skórze kończyn.

Zmiany są różnej wielkości różną od 2 mm do 1 cm. Ich postać przesuwa się względem podłoża.

Usuwanie włókniaków w Zięba Estetic Katowice - metody

Proces usunięcia włókniaków w centrum medycyny estetycznej Zięba Estetic w Katowicach wykonywany jest na różne sposoby:

Metoda chirurgiczna
Zabieg chirurgiczny jest tradycyjnym sposobem na wyeliminowanie tego typu zmian. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a okres rekonwalescencji trwa 7 dni.

Metoda laserowa
Jest to w tej chwili najpopularniejsza metoda eliminacja włókniaków. Zabieg jest mało inwazyjny, nie pozostawia też blizn. Wiązkę laserową kieruje się na zmianę na skórze, dochodzi do koagulacji i odparowania wody, dzięki czemu włókniak zostaje usunięty.

Metoda kriochirurgii
Nazywana inaczej wymrażaniem. W trakcie zabiegu stosuje się ciekły azot. Jego działanie sprawia, że komórki włókniaka zostają uszkodzone i oddzielają się od zdrowej tkanki. Zabieg nie pozostawia blizn.

Metoda usuwania prądem (elektrokoagulacja)
Elektrodę z prądem o wysokiej częstotliwości przykłada się do zmiany na skórze. Białka włókniaka ścinają się pod wpływem temperatury i dzięki temu łatwo można go usunąć. Zabieg może być wykonywany bez znieczulenia bądź ze znieczuleniem miejscowym – wszystko zależy od wielkości zmian na skórze.

Każdy opisany wyżej sposób usuwania włókniaków wykonywany przez specjalistę w Katowicach jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje skutków ubocznych. W Zięba Estetic wszystkie zabiegi są wykonywane przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, co zapewnia pełne bezpieczeństwo i najwyższą jakość leczenia zmian. Należy jednak liczyć się z tym, że zmiany mogą mieć charakter nawracający i włókniaki po pewnym czasie mogą odrosnąć.

Cennik usuwania włókniaków

Usunięcie włókniaka miękkiego (1 zmiana duża)
70 zł
Usunięcie włókniaka miękkiego (1 zmiana mała)
50 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej **Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Usuwanie włókniaka z powieki Katowice

W Katowicach w klinice Zięba Estetic oferujemy także usuwanie włókniaka z powieki lub skóry. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonych lekarzy. Skontaktuj się z nami już teraz i umów wizytę!