Skip links

Zięba Estetic

Wypełnianie warg sromowych
w Katowicach

Wypełnianie warg sromowych

Kwas hialuronowy to całkowicie bezpieczny i naturalny składnik, który występuje w organizmie każdego człowieka. Zapewnia on gładkość i sprężystość Twojej skóry, ponieważ odpowiada za połączenia międzykomórkowe skóry właściwej i wiązanie w nich wody. W ginekologii plastycznej stosuje się go do poprawiania jędrności i nawodnienia warg sromowych oraz okolic wejścia do pochwy.

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ponieważ tylko odpowiednio dobrane parametry urządzenia pozwalają realizować indywidualne cele w optymalny sposób.

Modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym

W ginekologii plastycznej kwas hialuronowy ma kilka zastosowań. Wykorzystuje się go, aby:

 • Wypełniać i modelować elementy okolic intymnych,
 • nawadniać skórę i błony śluzowe,
 • stymulować fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co daje efekt „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii.,
 • wykonać korektę zmian anatomicznych,
 • odwrócić i zapobiegać procesom starzenia,
 • przeciwdziałać problemom związanym z utratą wagi i zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych,
 • wspomagać procesy gojenia i regeneracji tkanki po porodzie naturalnym.

Modelowanie warg sromowych kwasem powoduje zwiększenie objętości warg sromowych większych, zmianę ich kształtu oraz napięcia skóry leczonej okolicy. Efekty widoczne są po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu, a finalny rezultat utrzymuje się do 2 lat.

Wypełnianie warg tłuszczem

Wypełnianie warg sromowych może być też wykonane z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej pacjentki. Rozwiązuje on te same problemy, co kwas hialuronowy, a dodatkowo zawiera komórki macierzyste, które inicjują odbudowę i regenerację tkanek. Decyzja o doborze substancji wypełniającej zapada podczas konsultacji z lekarzem, która zawsze poprzedza zabieg.

Na czym polega zabieg wypełniania warg kwasem hialuronowym lub tłuszczem?

Zabieg wypełniania warg kwasem lub tłuszczem polega na wprowadzeniu preparatu w okolice warg sromowych większych za pomocą niewielkiej igły. Cała procedura realizowana jest przed doświadczonego lekarza specjalizującego się w ginekologii estetycznej, co zapewnia bezpieczeństwo pacjenta. Podczas zabiegu pacjentka poddawana jest miejscowemu znieczuleniu.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Jak przygotować się do zabiegu modelowania warg sromowych?
Jeżeli jest to możliwe na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę. Zmniejszy to ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji. Przed zabiegiem wskazane jest ogolenie okolic intymnych.

W jakich okolicznościach nie powinno się wykonywać zabiegu wypełnienia warg sromowych?

 • ciąża oraz karmienia piersią,
 • choroby ogólnoustrojowe (na przykład niewyrównana cukrzyca),
 • choroba nowotworowa,
 • stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne, na przykład aktywna opryszczka),
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Okres rekonwalescencji po wypełnianiu warg kwasem
Po ustąpieniu znieczulenia Pacjentka może odczuwać niewielki dyskomfort. To jedyna niedogodność. Po zabiegu nie ma żadnych specjalnych ograniczeń, Pacjentka może wrócić do swoich codziennych czynności bezpośrednio po jego wykonaniu.

Cennik wypełniania warg sromowych

Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym 1 amp
1100 zł
Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym 2 amp
2000 zł
Wypełnienie warg sromowych tłuszczem
od 2590 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.